TASUTA TRANSPORT tellimustele alates 150€!
Avatud:
E-R 9-18 Tallinn
E-R 9-18 ja L 10-13 Saku
E-P 10-18 LUIGE

Robotniidukite hooldus ja paigaldus

Robotniidukite PAIGALDUS, HOOLDUS + HOIUSTAMINE

ROBOTNIIDUKITE HOOLDUSPAKETID AIATÄHES 2023/2024

STIHL, VIKING, WORX, CUB CADET ja AMBROGIO 

Tutvu hoolduspakettide valikuga ning võta julgelt ühendust!

 Robotniiduk STIHL iMow RMI 422 (300~800 m²)

 • *Paketi hinnad sisaldavad käibemaksu
 • *Tera hind lisandub paketi hinnale.
 • *Aiatähe transport kehtib Harjumaa piires, muud piirkonnad eraldi kokkuleppel.
 • Lisanduvate varuosade maksumus ei sisaldu hoolduspaketi hinnas.
 • *Väga määrdunud roboti puhul lisandub süvapuhastus 15 €

 

 ROBOTNIIDUKITE MÜÜK – PAIGALDUS – HOOLDUS – TRANSPORT - TALVINE HOIUSTAMINE AIATÄHEST

Tel. (+372) 56577448 E-mail: robot@aiataht.ee 

Kindlasti on soovitatav robotniiduki hooldusesse saata juba sügisel ja lasta ära teha talvine hooldus, kuna kevadel hooaja alguses võib hooldusjärjekord olla mitu nädalat.

 Eraldi robotniiduki tehniku väljakutse tasu objektile - 42.- eur

 Pildid / Robotniiduk sügishooldus talvine hoiustamine STIHL

Miks peab robotniidukit hooldama?

Robotniiduki hooldamine pikendab masina kasutusiga ja aitab ka vältida ettenägematuid remondikulusid. Robotniiduk kulutab hooaja jooksul 300–600 h niitmisele. Selle aja jooksul sõidab ta maha 500–1000 km ja seda nii vihma, lõõskava päikese kui ka tormise tuulega. Seega võib öelda, et robot teeb tööd ka siis, kui inimene seda meelsasti ei teeks, mis ongi ju tegelikult robotite mõte. Sellest hoolimata vajavad ka robotid hoolt alustades lihtsamast mustuse puhastusest ja lõpetades keerukamate komponentide testidega.

Kõik mis liigub, see ka kulub. Keskmiselt sõidab üks robot vähemalt korra Tallinnast Võrru ja tagasi ning seda mitte mööda siledat maanteed nagu me inimesed auto või bussiga oleme harjunud tegema. Eesti kodudes on niidupinnad eri kuju ja suurusega, kuid robotid sõidavad, keeravad ja põrkuvad kõik ühtemoodi. Iga läbitud meeter, tehtud pööre ja põrge vastu takistust tähendab roboti jaoks kõikide liikuvate osade kulumist. Lisaks eelnevale sõidab robot aeg-ajalt ka üle ja läbi erinevate juhuslike asjade, olgu selleks siis õunad, lohakile jäetud mänguasjad või midagi muud taolist. Ühesõnaga tera ja rattad ei ole ainukesed detailid, mis vajavad regulaarset kontrolli ja vajadusel vahetust.

Eestis on vähe aedu, kus puuduksid põõsad või puud ja tihti on mõni nendest krundi piiril. Aeg-ajalt kasutatakse paigaldusel ära ka robotite põrkumist ehk näiteks jäetakse mõni suurem puu traadiga piiramata ja lastakse robotil nn vastu põrkuda. Sellisel juhul robotid tuvastavad takistuse ning pööravad ringi ja sõidavad teise suunda edasi. Selline põrge enamasti osalistele otseselt liiga ei tee, kuid kuna üks robot võib hooaja jooksul teha lausa 32 000 põrget, siis tasuks aeg-ajalt kontrollida põrkeandurite ja seotud detailide tööd, et ka järgmine kokkupuude oleks ohutu. Lisaks puu ja põõsa vastu põrkumist lisandub tavaliselt ka murdunud oksi ning käbide ja viljade langemist niidupinnale. Iga oks, käbi ja õun mõjutab roboti liikumist ning tera tööd ja teravust. Mõnikord tuleb ette ka tugevamaid lööke tera pihta, mis võivad selle kõveraks väänata ja tasakaalust välja viia. Tasakaalust väljas tera suurendab kogu robotile mõjuvat vibratsiooni, mis ei ole halb üksnes tera mootorile, vaid kogu robotile terviklikult, sh elektroonika komponentidele.

Robotniidukid ei ole mõeldud lume lükkamiseks, seetõttu tasuks masinad talveks sooja ruumi hoiule panna.  

Aiatäht pakub lisaks hooldusteenusele ka talvist hoiustamisteenust. Sellise teenuse kasuks otsustamisel ei pea muretsema, et roboti aku võiks talvel liigtühjeneda, sest Teie robot on spetsialistide hoole all.  Kevade saabudes tule lihtsalt meie juurest läbi ja võta kaasa robotniiduk, mis on täielikult kasutusvalmis alustamaks niitmist sinu aias. Talvine  hoiustamine Aiatähes ei võta Sinu garaažis ega toanurgas ruumi ning vastavalt sinu valitud robotniiduki hoolduspaketile, tuled masinale kevadel ise järgi või toome selle sulle ise ära ja paigaldame aeda tööle.

Soovitame robotniidukile kord aastas põhjalikum hooldus ja kontroll teha, et ta oleks valmis tõrgeteta töötama ka järgmisel hooajal. 

Tähelepanekud roboti talviseks koduseks hoiustamiseks

Mida enne talveuinakut tuleks kindlasti teha?:

 • Robotniiduk on soovitav õuest ära korjata kui kraadid lähevad alla 8.
 • Robotniiduk ei lähe tööle, kui välisõhu temperatuur on alla +5 kraadi, samuti ei toimu sellise temperatuuri juures aku laadimist. Selleks, et robot talve ilusti üle elaks, tuleb selle automaatika välja lülitada, aku täis laadida ja sooja ruumi hoiule panna.
 • Aku laadida täis 100% enne robotniiduki talveks seisma panekut.
 • Kontrollida masina üldist seisu, rattad, tera, korpus jne. Kui midagi on katki/defektne siis soovitame seadme Aiatähte hooldusesse tuua.
 • Laadimisjaam puhastada mustusest. Laadimisjaama võib jätta niidupinnale. Lahti tuleks ühendada voolukaabel ja katta laadimisjaama torn selliselt, et lumi ja vihmavesi peale ei sajaks. Laadimisjaama välimuse ja pikaajalisuse säilimiseks on mõistlik see aga võimalusel talveks siiski siseruumi tõsta.
 • Kontrollida laadimisjaama kas on väliseid/siseseid defekte. Vajadusel meile tuua.
 • Ennem robotniiduki talveuinakut välja lülitada (aktiivajad) muidu võib isegi täis aku kevadeks tühi olla.
 • Puhastada robotniiduk murust ja sodist mis on külge jäänud ( mitte pesta survepesuriga või loputada vees ).  Puhastamata niiduk, mida hoiustatakse külmas või niiskes keskkonnas, lüheneb kasutusiga.
 • Robotniiduk hoiustada soojas ja kuivas ruumis (garaažis / toas jne ), kus temperatuur jääb kindlasti +kraadidesse. Loomulikult võtame ka Aiatähte sinu roboti turvaliselt talveks hoiule.

 

Ootame Sind Aiatähte oma ROBOTNIIDUKIGA HOOLDUSESSE + VAJADUSEL TARKVARA UUENDUSSE ning  soovi korral pakume ka TALVIST HOIUSTAMIST ning TRANSPORTI.

AIATÄHE ESINDUSED AVATUD JÄRGMISELT

Aiatäht TALLINN E-R 9:00-18:00

Tuleviku tee 10, Peetri alevik, Rae vald (Kohe peale Peetri Selveri ristmiku esimene sissesõit paremale, mnt.  ääres) Tel. 55585709

Aiatäht SAKU – E-R 9:00-18:00, L 10:00-13:00

Tehnika 7, Saku alevik (Saku keskel, E-Tehno auto ülevaatuspunkti ja Samat hoone kõrval) Tel. 53244296

Aiatäht LUIGE – E-P 10:00-18:00

Viljandi mnt. 168, Luige, Kiili (vast avatud Luige Keskuse) Tel. 55567483

 

ROBOTNIIDUKITE HOOLDUS ja HOIUSTAMINE: Tel. (+372) 56577448   E-mail: robot@aiataht.ee 

 

NÕUANDED ROBOTI KODUSEKS HOOLDUSEKS!

 

ROBOTNIIDUKI ETTEVALMISTUS TALVEKS:

 

STIHL iMOW ROBOTNIIDUKI PAIGALDUS:

 

KUIDAS TÖÖTAB STIHL iMOW ROBOTNIIDUK:

 

TUTVUSTAV VIDEO STIHL iMOW ROBOTNIIDUKITEST:

 

TUTVU ROBOTNIIDUKITE VALIKUGA SIIT!

Avatud: E-R 9-18 Tallinn
E-R 9-18 ja L 10-13 Saku
E-P 10-18 LUIGE